جاهاي ديدني رامسر

اين پل فود کورت هم دارد. در ضلع شرقي پل خشتي لاهيجان و در سمت راست جاده (ضلع جنوبي خيابان) ، امامزاده عاقليه قرار داد. بخشي از حمِام گلشن لاهيجان با گسترش شهرسازي و لزوم احداث خيابان و ميدان، ويران شده است. روستاي کنف گوراب در فاصله ? کيلومتري شهرستان لاهيجان قرار دارد و نزديک به بخش رودبنه است. از ميان آبشارهايي که در اين منطقه يافت ميشود ? آبشار از معروفيت بيشتري براي کوهنورداني که خواهان تجربه فرودهاي فني هستند برخوردار است. درصد زيادي از کساني که به جزيره کيش سفر مي کنند در طول سفرشان از مراکز خريد کيش و بازارهاي کيش ديدن مي کنند و خريد از کيش را تجربه مي کنند. سفر در دل طبيعت پر از آرامش و زيباي کنف گوراب مي تواند فرصتي بي نظير براي شما باشد تا از شلوغي و همهمه شهر به محيطي آرام پناه برده و سفري لذت بخش را تجربه کنيد. براي دريافت راهنماي سفر به لاهيجان کليک کنيد. اين پل درغرب لاهيجان در محلّه پردهسر قرار دارد و متعلّق به دوره کياييان است.

گذر هنرمندان يکي از جاذبههاي توريستي شهر کيش است که در اصل پياده رو ضلع شرقي خيابان سنايي است که با مجسمههايي از هنرمندان بزرگ ايران تزئين شده است و نورپردازي زيبا و جذابي دارد. در ضلع غربي لاهيجان واقع است که ادامه آن به خيابان کاشف غربي وصل مي شود. روستاي گلرودبار را بايد زيباترين روستاي لاهيجان معرفي کنيم، روستايي که کمتر کسي نام آن را شنيده است و اکثر کسانيکه نام آن را مي شوند فکر مي کنند که در شهرستان رودبار قرار دارد. يکي از جاهاي ديدني لاهيجان کوهي است در شرق شهر لاهيجان و در استان گيلان به نام شيطان کوه که از زيباترين کوه آبشارهاي ايران است. گلرودبار در بخش هاي شرقي شهرستان لاهيجان قرار دارد و به دليل نزديکي به رود و جويبارها، گلزارهاي بسياري در اين منطقه به وجود آمده است و به يکي از دلايل نامگذاري منطقه هم همين است. در گذشته هاي دور راهها عمدتا براي رفع نياز ساکنان محلي و توسط نيروهاي محلي ساخته ميشد ولي با شکل گيري کشورها و امپراطوريهاي عظيم، نياز به ساخت راهها و جاده هاي فرا منطقه اي بيش از پيش احساس شد.


تحصيل در دارم اشتات Study in Darmstadt

چمشه آب شور لاکان

تئاتر بالت

دسته بندي جهانگردي

بليط هواپيما تهران آبادان بليط هواپيما تهران آبادان

14- بيابان خور و بيابانک

اجاره ويلا بابلسر
گلرودبار روستاي کمتر شناخته شده اي است، اما اگر به آن سفر کنيد متوجه ادامه خواهيد شد که واقعا زيباترين روستاي لاهيجان عنوان برازنده اي براي اين منطقه مي باشد. زيبايي هاي طبيعي اين روستا به اندازه اي است که بخواهيد مسافت 7 کيلومتري فاصله آن از دل جنگل ابر را به صورت پياده طي کنيد. احتمالا آنقدر با جغرافياي ايران آشنايي داريد که نيازي نباشد به شما توصيه کنيم قيد سفر به جنوب ايران را بزنيد و البته از سفر به مقاصد کويري پرهيز کنيد. در اين راستا در ادامه همين مطلب برنامه سفر به دبي را دانلود کنيد و مورد استفاده قرار دهيد. اگر قصد سفر به اردبيل داريد، از خدمات اقامتي موسم استفاده کنيد. بناي حمِام، پلان کثيرالاضلاع داشت و براي ساخت آن از آجر قرمز محلّي، ساروج و گل آهک استفاده شده است. در تعميرات اخير پس از زلزله گيلان، براي استحکام بنا از مصالح جديد استفاده شد. اين مسجد بنابر قولى يکى از قديمترين مساجد لاهيجان است و به دستور کيا سلطان، محمد کيا در سال ??? هجري قمري در مکان آتشکدهاى قديمى بنا شده است. اين بناي تاريخي در بيرون شهر لاهيجان و در روستاي شيخانور، بر سر راه لاهيجان به لنگرود و بر دامنه کوه واقع شده است.

رودهاي موجود در روستاي گلرودبار دشت اين منطقه را به دو قسمت تقسيم کرده است و نيمي از محله ها در يک سوي رود و نيمي ديگر در سويي ديگر قرار دارند. مسجد اکبريه از دو قسمت وضوخانه و شبستان تشکيل شدهاست. مسجد اکبريه يکي از مشهورترين مساجد استان گيلان و از بناهاي مهم لاهيجان است. تور آنتاليا يعني تفريح در آب و هوايي بينظيرآنتاليا از شهرهاي مهم کشور ترکيه است که نام مرکز استان آنتاليا نيز مي باشد . لاهيجان مهم ترين مرکز کشت و توليد چاي ايران بشمار مي رود و کلمه چاي در ايران با نام اين شهر همراه است. البته روستاهاي لاهيجان هم بسيار زياد هستند و نمي توان به طور قطع گفت کداميک از اين روستاها به منبع عنوان زيباترين روستاي لاهيجان است. او چشم هاي بسيار جذابي دارد، شايد به همين دليل است که نامش جزو زيباترين زنان جهان قرار گرفته است. اين کوه سر سبز که در امتداد سلسله جبال البرز واقع شده و با ارتفاعي نزديک به ?? متر از درختان و شمشادهاي کوتاه و سبز پوشيده شده و در ناحيه شرقي شهر لاهيجان قرار دارد.

بام سبز يکي از بهترين جاهاي ديدني لاهيجان در استان گيلان است. روستاي کنف گوراب طبيعت بسيار زيبا و ديدني دارد که مي تواند يکي از بهترين مقاصد سفري براي تابستان و بهار شما باشد. اين موزه که در نوع خود در خاورميانه و آسياي مرکزي منحصر به فرد است، بهترين محيط براي ديدار از معماري، آداب و رسوم و صنايع دستي گيلان است. مردم اين منطقه عمدتا به کشت برنج و توليد جارو مشغول هستند و مهترين صنايع دستي شان همين جاروهاست. منطقه شو و لندر يکي از ديدني هاي مسجد سليمان است که از تنوع بالاي گياهي و جانوري برخوردار است. به گزارش «لاهيجان» ، منطقه لاهيجان از شمال به درياي خزر، از شرق به لنگرود، از جنوب به ديلمان، از جنوب غربي به سياهکل و از غرب به آستانه اشرفيه محدود ميشود. نگاه شمالي حمام به سمت ميدان اصلي لاهيجان است. محوطه سازي است سرويس بهداشتي و آب قرار دارد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *